Sukienki na drutach dla niemowląt i dziewczynek

Jeśli kobieta spodziewa się dziecka i ma to być dziewczynka, to zanim się obejrzy będzie zamiast wygodnych sukienek ciążowych poszukiwać w sklepach jak najładniejszych sukieneczek dla swojej córeczki.  Obecnie można znaleźć urocze propozycje nawet na zimę.

Często pierwsza sukienka jaką zakłada dziewczynka, to jej ubranko do chrztu. Zdarza się tak, że chrzest organizowany jest w zimie i wtedy owa sukienka musi być naprawdę ciepła. Można kupić coś z białego polaru, jednak nie będzie to tak naprawdę zbyt eleganckie. Natomiast z pewnością dobrze sprawdzi się ubranko zrobione na drutach. Wełnę w białym kolorze można kupić bez większego problemu. Zrobienie niewielkiej sukieneczki nie powinno być bardzo pracochłonne, chyba że ktoś chce ją ozdobić wykorzystując jakieś wyjątkowe ściegi. Kiedy robi się taką sukieneczkę na drutach warto od razu pomyśleć o czapeczce do kompletu. Poza tym można zrobić buciki. Co prawda dziecko, które jest chrzczone nie potrafi jeszcze chodzić, ale na pewno będzie mu cieplej w nóżki.

Czas biegnie bardzo szybko. Rodzicom często aż trudno uwierzyć, że ich przecież dopiero co chrzczone dzieci szukają już w sklepach sukienek młodzieżowych. Jednak zanim to jeszcze nastąpi noszą one przez kilka lat urocze dziewczęce sukieneczki. W wersji zimowej mają one oczywiście długie rękawy i sięgają zwykle za kolana. Jeśli założy się córeczce grube rajtki i kozaczki na pewno nie zmarznie. Często wełniane sukienki dla dziewczynek mają różne ładne wzorki. Mogą to być kwiatuszki albo zwierzątka. Warto też zadbać o to, żeby taka sukienka miała kieszonki. Dzieci lubią mieć przy sobie swoje drobne skarby czy ulubione zabawki. Jeśli sukienkę robi na drutach mama albo ktoś z rodziny i wie dobrze czym interesuje się dziewczynka, albo jakie bajki lubi najbardziej, może spróbować wprowadzić do swojej robótki jakiś związany z tym motyw. Trzeba też wybierać odpowiedni rodzaj wełny, taki który będzie przyjemny dla skóry. Jeśli ubranie będzie „gryzło” dziecko nie będzie chciało w nim chodzić. Sukieneczka powinna być jednocześnie nieco luźniejsza, żeby można było włożyć pod nią bawełniana koszulkę.