Wełniane sukienki z golfem

Są takie ubrania, które zdarza się zakładać kobietom podczas chłodnych miesięcy, do których golf z pewnością nie pasuje. Chodzi przede wszystkim o kreacje specjalne, takie jak zimowe suknie ślubne, stroje wieczorowe czy na Sylwestra. Jednak zdecydowana większość ubrań na zimę może, a nawet powinna mieć golf.

Również sukienki noszone przez panie, kiedy dookoła jest śnieg i mróz, mają często golfy. Mogą one być luźne lub całkiem dopasowane. Wtedy naprawdę dobrze chronią szyję przed chłodem, a tym samym gardło przed przeziębieniem. Bardzo często tego typu sukienki zrobione są z dzianiny wełnianej, która dobrze się układa, jest miła w dotyku i odpowiednio ciepła oczywiście. Panie często wybierają tego rodzaju ubrania, kiedy tylko zrobi się chłodniej. Dzianinowe sukienki z golfem zwykle są raczej dopasowane do sylwetki, ale nie obcisłe. Jednak oczywiście jeśli któraś z pań woli fason z rozszerzanym dołem czy rękawami również na pewno znajdzie taką sukienkę.

Najlepszym sposobem, aby krój sukienki dokładnie odpowiadała oczekiwaniom kobiety to uszycie jej samodzielnie. W przypadku strojów zimowych istnieje też możliwość zrobienia sukienki na drutach. Jest to oczywiście bardziej czasochłonne niż wydzierganie swetra, ale za to można mieć bardzo oryginalny i idealnie dopasowany ciuch. Nieco mniej czasu zajmuje z pewnością zrobienie na drutach sukienki dla dziecka. Opcja z golfem to doskonały pomysł, bo dzieci często niezbyt dokładnie wiążą szaliki, a czasami nawet je gubią podczas zabaw na śniegu. Potem mogą przez to chorować. Natomiast jeśli mała szyja będzie cały czas zabezpieczona przed zimnem za pomocą golfa raczej nie powinno do tego dojść. Dzieci co prawda nie przepadają za golfami, ale jeśli będzie on elementem uroczej sukieneczki powinno to przekonać każda dziewczynkę, która lubi się ładnie ubierać. Jeśli robi się samemu sukienkę na drutach można wybrać jakiś wyjątkowy ścieg, a także zadbać o to, żeby na ubraniu znalazły się ciekawe wzory. Dotyczy to oczywiście nie tylko sukienek dla dziewczynek, ale także dla dorosłych kobiet.