Zimowa suknia ślubna

Osoby które mają tradycyjne podejście do zakładana rodziny uważają, że zanim zaczną nosić sukienki ciążowe powinny wystąpić w suknie ślubnej. Zdarza się więc tak, że ślub musi odbyć się zimą. Jednak istnieje mnóstwo różnych powodów dla których para decyduje się pobrać w otoczeniu śniegu i mrozu.

Z pewnością ślubny strój zimowy powinien różnić się od sukni, jaką można założyć latem. Trzeba raczej zrezygnować z odkrytych ramion i pleców. Najbardziej odpowiednia będzie oczywiście długa suknia z długimi rękawami. Nawet jeśli będą one koronkowe zawsze będzie dzięki nim chociaż trochę cieplej. Poza tym oczywiście zimowa panna młoda musi mieć jakieś bolerko, żakiet, futerko czy pelerynkę, a także rękawiczki. Bez jakiegokolwiek nakrycia wierzchniego mogłaby naprawdę mocno zmarznąć w drodze do kościoła, a wtedy nie czułaby się w pełni komfortowo w dniu własnego ślubu.

Zazwyczaj zimowych sukni ślubnych nie szyje się z jakichś specjalnych grubszych materiałów, ale za to mogą mieć więcej warstw, albo halkę zrobioną z miłej tkaniny. Poza tym jeśli suknia jest długa można ubrać cieplejsze rajstopy. Natomiast warto też brać pod uwagę, że po ślubie zwykle jest wesele. Sukienka ślubna nie powinna być więc zbyt ciepła, bo potem w ogrzewanej sali pełnej gości panna młoda nie będzie czuła się w niej dobrze. Dlatego warto uwzględnić możliwość warstwowego ubrania się i ściągnięcia w razie potrzeby warstwy wierzchniej, a także ewentualnie ciepłej halki czy bielizny, jeśli panna młoda ma dostęp do pokoju, w którym mogłaby to spokojnie zrobić. Okazuje się natomiast, że można też wziąć pod uwagę założenie sukienki robionej na drutach, a właściwie na szydełku. Jednak nie chodzi tu o grube wełniane ubranie, a raczej o ażurową i uroczą kreację pod którą koniecznie trzeba założyć halkę. Dość często zdarza się też właśnie podczas ślubów zimowych, że kobieta ubiera sukienkę w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim, a nawet czarnym. Chodzi o to, żeby urozmaicić trochę kolorystyczną oprawę imprezy – w końcu zwykle w zimie prawie wszędzie leży śnieg.